domowy-kosciol

Rekolekcje dla małżeństw prowadzone przez Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie

„Sztuka porozumiewania się w małżeństwie” to tytuł rekolekcji prowadzonych przez Domowy Kościół w Porszewicach w dniach 31.01 – 05.02.2012 r. Tematyka tego warsztatowego spotkania nawiązywała do komunikacji w parze małżeńskiej, wyrażania uczuć, sztuki mówienia i słuchania, rozwiązywania konfliktów, okazywania sobie miłości i aktu małżeńskiego. Tematy rozważane były również w świetle Słowa Bożego, a punktem kulminacyjnym stało się spotkanie małżonków przed Najświętszym Sakramentem.

http://www.lodz.oaza.pl/index.php/domowy-kocio/relacje/264-sztuka-porozumiewania-si-w-maestwie-3101-5022012-porszewice

Wspólnota Domowego Kościoła organizuje w nadchodzącym roku następujące rekolekcje dla małżeństw w Porszewicach:

 • Rekolekcje ewangelizacyjne dla wszystkich chętnych małżeństw sakramentalnych, niezależnie od stażu; 18-21 stycznia 2014 r.

To krótkie rekolekcje, których celem jest przybliżenie współczesnym małżonkom Boga, tak aby na co dzień potrafili żyć bliżej Niego, zapraszać Go do swojej relacji, a także aby sami przekonali się w jaki sposób Bóg działa w ich życiu. Rekolekcje te skierowane są do wszystkich małżeństw, przede wszystkim takich, które poszukują odpowiedzi o sens swojego życia.

Dla małżeństw, które zaangażowały się w Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie skierowana jest następująca oferta rekolekcyjna:

 • ORAR I stopnia DK (Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin); 22-26 stycznia 2014 r.

Celem rekolekcji jest pogłębienie istoty, celu, duchowości i metody DK jako nurtu wspólnot rodzinnych w ramach Ruchu Światło-Życie.

Rekolekcje skierowane są do małżeństw na etapie Deuterokatechumenatu, po Oazie I stopnia, lub jeszcze przed, dla tych, którzy trwając na drodze DK kilka(naście) lat nie byli jeszcze na rekolekcjach, dla tych wszystkich, którzy potrzebują ożywienia, pobudzenia, głębszego oddechu.

 • ORDR I DK (Oaza Rekolekcyjna Diakonii); 22-26 stycznia 2014 r.

Rekolekcje skierowane są do małżeństw po formacji podstawowej i gotowych (a zwłaszcza dla tych, którzy gotowości nie czują) do posługi na rekolekcjach. Ogólne rekolekcje te stanowią wprowadzenie do wszystkich typów rekolekcji Domowego Kościoła. Zawierają cenne wskazówki dotyczące przygotowania, organizacji, planowania rekolekcji w Ruchu Światło-Życie.

 • Sesja o pilotowaniu kręgów; 30 stycznia -02 lutego 2014 r.

Przygotowuje do animowania nowego kręgu.

 • ORDR II DK; 6-9 marca 2014 r.
 • Rekolekcje ewangelizacyjne DK; 30 kwietnia – 4 maja 2014 r.
  Rekolekcje ewangelizacyjne są  dobrą propozycją na pierwszy wyjazd rekolekcyjny.

  Proponowane małżonkom, którzy jeszcze nie rozpoczęli lub niedawno rozpoczęli przygodę z DK. Zapraszamy też pary, które chcą odnowić swoje przymierze z Bogiem, czyli zwyczajnie się nawrócić. Tematem rekolekcji są cztery prawa życia duchowego.

   „Kto zaryzykuje, by uczynić mały krok w kierunku Jezusa, tego Pan nie zawiedzie, przekona się, że On już na niego czekał z otwartymi ramionami (…) Jak dobrze powrócić do Niego, gdy się pogubiliśmy. On pozwala nam podnieść głowę i zacząć od nowa, z taką czułością, która nas nigdy nie zawiedzie i zawsze może przywrócić nam radość. Nie uciekajmy przed Zmartwychwstaniem Jezusem, nigdy nie uważajmy się za martwych, niezależnie od tego, co się dzieje. NIC nie może być większe od Jego życia, które pozwala nam iść naprzód.”

  Evangelii Gaudium, Ojciec Święty Franciszek

  – Kogo z nas nie dotyczą te słowa?
  – Kto z nas nie potrzebuje odświeżenia swojej wiary, obudzenia się z letargu?
  – Kto może powiedzieć, że Jezus Chrystus jest sensem i radością jego życia?
  – Kto jest wolny od lęku, udręczenia, smutku?
  – Kto nie odczuwa braku zrozumienia, ciepła, zaufania najbliższych?
  – Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. Każdy potrzebuje osobistego spotkania z Jezusem. Bo tylko w Nim jest odpowiedź na fundamentalne pytania naszego życia.
  – Daj się zaprosić , zaryzykuj, zrób jeden mały krok w kierunku Jezusa. On Cię nie zawiedzie.
  – Rekolekcje poprowadzą Agnieszka i Tomek Talaga wraz z księdzem Piotrem May Majewskim, oraz Kate i David Dawson

 • Rekolekcje: Walcz o czystość dzieci; 1-4 maja 2014 r.