42 211 85 00
recepcja@uroczyskoporszewice.pl

Aktualności

99 rocznica pierwszego objawienia fatimskiego

Pierwsze objawienie fatimskie miało miejsce 13 maja 1917 roku w portugalskiej wiosce Cova da ira, niedaleko Fatimy. Matka Boska objawiła się wtedy trójce dzieci, nawołując ludzi do nawrócenia.

Jak relacjonowały dzieci – Łucja, Hiacynta i Franciszek, Matka Boska miała przyjść do nich podczas modlitwy Anioł Pański.

Od pierwszego objawienia fatimskiego, przez kolejne pięć miesięcy Matka Boska miała namawiać ludzi za pośrednictwem dzieci do nawrócenia. Przekazała też dzieciom trzy tajemnice fatimskie – pierwsza dotyczyła tego jak wygląda piekło i losu grzeszników, druga dotyczyła wezwania do nawrócenia, a trzecia przedstawiała obraz śmierci Ojca Świętego, który wraz z zakonnikami, księżmi i osobami świeckimi wspina się na wzgórze. Krew zabitych miała zostać zebrana przez aniołów i wylana na ludzi co miało spowodować ich nawrócenie.

Kościół katolicki uznał autentyczność objawień w 1930 roku.

13 maja 1981 r., dokładnie w godzinie pierwszego objawienia Matki Bożej Fatimskiej, na Placu św. Piotra miał miejsce zamach na życie papieża. Później lekarze mówili, że śmiertelna kula nie pobiegła prostą trajektorią, że o milimetry ominęła żywotne organy. Sam papież powiedział:

“Byłaś mi Matką zawsze, a w sposób szczególny 13 maja 1981 roku, kiedy czułem przy sobie Twoją opiekuńczą obecność”

X