Rekolekcje to niesamowity czas, w którym można zatrzymać się na chwilę, spojrzeć na siebie i swoje życie z innego punktu widzenia, z Bożego punktu widzenia. To czas odnowy relacji z Jezusem, nabrania sił na codzienność a także weryfikacja swojej wiary.

Apostolat Margaretka ma łaskę organizować rekolekcje raz w roku. Rekolekcje trwają od piątku wieczora do niedzieli – do około godziny 15-stej.

Na każdych rekolekcjach razem pochylamy się nad wybranym tematem. Pierwsze rekolekcje były o Maryi – Nauczycielce radości, potem na drugich mówiliśmy o Bożej Miłości do nas, a na kolejnych uczyliśmy się ufać Bogu w każdej chwili naszego życia zwalczając lęk. Był „hołd” Bożemu Miłosierdziu oraz fascynacja Maryją, która uczy nas życia w Duchu Świętym. Ostatnie rekolekcje były o Słowie Bożym.

Plan tych dni jest zróżnicowany, naszym pragnieniem jest to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jest czas na modlitwę indywidualną i wspólnotową, występuje też praca w małych grupach (gdzie można się wypowiedzieć i wraz z innymi szukać odpowiedzi na nurtujące pytania), konferencje pomagają w słuchaniu głosu Boga, a Eucharystie i Adoracja Najświętszego Sakramentu są możliwością spotkania z Jezusem- Prawdziwie Obecnym wśród nas. Przewidziany jest też czas na spacer i modlitwę uwielbienia. Podczas rekolekcji obecny jest kapłan i można skorzystać z sakramentu pokuty lub rozmowy.

Na rekolekcjach wystawiona jest także skrzynka intencji modlitewnych – są one zbierane podczas ich trwania a następnie zawierzane Maryi na Jasnej Górze.

Każde rekolekcje są polecane Bogu przez wspólnotę już na kilka miesięcy przed rozpoczęciem i po powrocie do domu. Odprawiane są w tych intencjach Adoracje i Msze święte. Każdy uczestnik jest drogi naszemu sercu.

Na rekolekcje zapraszamy ludzi w różnym wieku, zarówno młodszych (pełnoletnich) jak i starszych. Nawzajem się od siebie uczymy; młodsi – uczą się mądrości starszych i korzystają z doświadczenia, a starsi zapalają się entuzjazem i radością. To wielka Łaska od Jezusa!

Rekolekcje odbywają się w Ośrodku Rekolekcyjno-Konferencyjnym Archidiecezji Łódzkiej.

W galerii  można obejrzeć zdjęcia z rekolekcji oraz obejrzeć film z rekolekcji. Tutaj link : http://www.apostolat.com.pl/index.php/galeria

Zachęcamy do udziału w rekolekcjach!