42 211 85 00
recepcja@uroczyskoporszewice.pl

Aktualności

Idźcie i głoście

Wraz z początkiem Adwentu, w niedzielę 27 listopada, w Kościele w Polsce pod hasłem „Idźcie i głoście” rozpoczął się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przez ostatnie trzy lata prowadzono nas od doświadczenia wiary, przez nawrócenie i chrzest ku postawie apostolstwa, która szczególnie ma być realizowana w 2017 r.

Abp Stanisław Gądecki stwierdza, że „każdy ochrzczony jest powołany przez Boga do zaangażowania się na rzecz głoszenia światu Ewangelii”, a zatem wszyscy wierzący jesteśmy wezwani do apostolskiej działalności, dorośli, młodzież i dzieci. Pracy tej będzie towarzyszyć postać świętego brata Alberta Chmielowskiego, apostoła miłosierdzia oraz pamięć o 100-letniej rocznicy objawień Fatimskich, w których Matka Boża wzywała do nawrócenia, pokuty i modlitwy różańcowej oraz nabożeństw wynagradzających w pierwsze soboty miesiąca.

Abp Wiktor Skorc przypomina, że: “Duch Święty sprawił, że Kościół stał się misją. A świadomość, że jesteśmy bierzmowani, powinna mieć przełożenie na życie społeczne. Dary i owoce Ducha Świętego powinny być w nas nawet w trudnych kontekstach codziennego życia, a dzięki łasce Ducha Świętego powinniśmy zmieniać rzeczywistość społeczną”.15

X