42 211 85 00
recepcja@uroczyskoporszewice.pl

Aktualności

Marsz dla Życia i Rodziny 15.05.2016

Marsze dla Życia i Rodziny są organizowane od 2006 r. W tym roku odbędą się w 140 miastach Polski. Koordynatorem Marszów jest Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, a organizatorami lokalne komitety marszowe w skład których wchodzą przedstawiciele szeregu organizacji społecznych i kościelnych.

Więcej o marszach w Polsce http://marsz.org/

Marsz dla Życia i Rodziny w Łodzi odbywa się 15 maja 2016 roku
“O 14:30 ruszamy z placu Wolności ulicami Legionów, 1 Maja – do parku na Zdrowiu -zapowiada Michał Owczarski. – To jest dystans nieco ponad 3 km. Całą trasę umili nam bardzo fajna orkiestra swingowa: to jest taka muzyka trochę jazzowa, trochę amerykańska. Będą śpiewane okrzyki – czyli jest to pewna nowość. Na poprzednich marszach były wznoszone okrzyki podobne do tych na stadionach. Tym razem zrezygnowaliśmy z tego i będą śpiewane. Będzie też muzyka, kolorowe wiatraczki, transparenty, baloniki nadmuchiwane helem – to będzie bardzo kolorowy fajny marsz. Myślę, że przejdziemy ten dystans w ciągu niecałej godziny. W parku na Zdrowiu będą czekały kolejne atrakcje, bo odbędzie się festyn “Rodzina się bawi”.

Przed rozpoczęciem łódzkiego Marszu dla Życia i Rodziny, o 13:15 w kościele Zesłania Ducha Świętego u zbiegu placu Wolności i Piotrkowskiej odprawiona zostanie msza święta.

 

X