42 211-85-00
recepcja@uroczyskoporszewice.pl

Aktualności

Polecamy książkę CzwartePrzykazanie.pl

Książka „CzwartePrzykazanie.pl”

Nasza Archidiecezja Łódzka w trosce o osoby starsze przygotowała książkę pod tytułem „CzwartePrzykazanie.pl”. Książka podpowiada, jak układać relacje między pokoleniami i jak zapewnić rodzicom dobrą, spokojną starość. Autorami są znani dziennikarze telewizyjni – Iwona Schymalla i Maciej Zdziarski. Panią Iwonę pamiętamy między innymi z relacjonowania pielgrzymek Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny.

Autorzy książki przeprowadzili kilkanaście rozmów z lekarzami, psychologami i innymi specjalistami. Eksperci dają wiele praktycznych rad – zalecenia dotyczące zdrowego trybu życia, rady dla rodzin opiekujących się chorymi seniorami, a także propozycje prostych rozwiązań, które mogą ułatwić życie.

ksiazka-czwarte-przykazanieKsiążkę otwiera wywiad z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Metropolita łódzki opowiada o tym, jak można w rodzinie z miłością i troską zmierzyć się z różnymi wyzwaniami, które niesie ze sobą podeszły wiek. Ksiądz Arcybiskup wskazuje na potrzebę posługiwania się wyobraźnią miłosierdzia, o której mówił Ojciec Święty Jan Paweł II. Opowiada także o własnych doświadczeniach rodzinnych.

Książkę „CzwartePrzykazanie.pl” będzie można nabyć w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej. Koszt jednego egzemplarza to 30 złotych. Książka będzie z pewnością ciekawą lekturą i cennym wsparciem dla starszych parafian, a przede wszystkim dla pokolenia 30-, 40-latków, troszczących się o dobro swoich rodziców. To właśnie do nich w sposób szczególny adresowane są treści książki. Serdecznie zachęcamy do zakupu publikacji.

Abp Marek Jędraszewski, Iwona Schymalla i Maciej Zdziarski prezentowali 12 grudnia książkę „CzwartePrzykazanie.pl”

Abp Marek Jędraszewski podkreślał, że tematyka dotycząca osób starszych i relacji z rodzicami jest ważna w całej Polsce, ale w sposób szczególny trzeba o niej mówić w Łodzi, która – według prognoz – wyludnia się.

Iwona Schymalla, współautorka książki, wytłumaczyła genezę jej powstania.

Drugi ze współautorów, Maciej Zdziarski, podkreślał, że książki zawiera bardzo praktyczne wskazówki.

Książka ukazała się w nakładzie 4 tys. egzemplarzy. Nadal dostępna jest w parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi  – http://eucharystia.org

X