42 211-85-00
recepcja@uroczyskoporszewice.pl

Aktualności

Relacja z pięknych rekolekcji “Jezus na stadionie 2015”

Jezus na stadionie 2015

Ponad 40 tysięcy wiernych zgromadziło się 18 lipca 2015 na Stadionie Narodowym w Warszawie na rekolekcjach prowadzonych przez charyzmatycznego kapłana katolickiego z Ugandy o. John Baptist Bashobora. Rekolekcje „Jezus na stadionie” odbyły się po raz trzeci pod patronatem Diecezji Warszawsko-Praskiej i przebiegły pod hasłem: „Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości” (por. J 10, 10). W rekolekcjach uczestniczyły małżeństwa i rodziny, osoby duchowne, dzieci, młodzież i dorośli. Uczestnicy w sposób symboliczny reprezentowali cały polski naród.

W ramach rekolekcji odbyły się trzy konferencje prowadzone przez o. Bashaborę połączone z modlitwą, odmówiono Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a także miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie. Mszę Świętą odprawił i homilię wygłosił arcybiskup Diecezji Warszawsko-Praskiej, Ks. Abp Henryk Hoser SAC.

„Jezus, który uzdrowił wszystkich, którzy poszli za Nim, jednocześnie był dyskretny w tym, co robił. Działał w zaciszu serca, dlatego surowo zabronił, by Go ujawniać. On w stosunku do ludzi słabych, upadających i grzeszników, a wszyscy nimi jesteśmy, przychodzi ze swoją mocą, mocą Ducha Świętego, który jest duszą Kościoła – powiedział w homilii Ks. Abp Henryk Hoser.

„Jezus to Pasterz, który chce nas chronić – mówił o. Bashabora – Bóg daje Mesjasza, Kogoś wg pragnienia mojego serca”. Rekolekcjonista nauczał, że celem diabła jest oskarżanie, sianie kłamstwa, odwodzenie ludzi od tego, kim jest Ojciec i czym jest dobro, zwodzeni ludzi, aby bali się Boga zamiast Go kochać. Tymczasem tylko odbudowana relacja z Bogiem może uwolnić nas od lęku i pozwolić pójść drogą, którą pragnie poprowadzić nas sam Bóg. On widzi pragnienia naszych serc i zapewnia nas, że jesteśmy wg pragnienia serca Boga. Ojciec pragnie, byśmy żyli i czerpali z obfitości Jego życia.

rekolekcje

rekolekcje

rekolekcje

rekolekcje

rekolekcje

Panel zarządzania zgodami

X